"Enter"a basıp içeriğe geçin

Mum

Hediyelik bir eşya olarak mum, günümüzde kullanım amacının yanında daha çok mobilyalarımızı süsleyen bir aksesuar olarak öne çıkmaktadır. Geniş kitleler tarafından şamdan ve diğer mumluklar başta olmak üzere, misafir odalarının vazgeçilmez aksesuarı olarak görülen mumlar, geçmişi çok eski çağlara dayanan bir üründür.

Ateşin keşfedilmesinin ardından ilk insanların ateşi yönetmesine bağlı olarak geliştiği düşünülen mum, günümüzde hala benzer amaçlar doğrultusunda işleve sahip olsa da genel olarak estetik görünüm özellikleri bakımından kullanılmaktadır.

Mum hakkında internet üzerinde merak edilen tüm soruların yanıtlarını ve bu ürünler ile ilgili olarak internet kullanıcılarının bilmesi gereken bilgilerin tüm yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Mum modelleri ve detaylarına geçmeden önce ilk olarak mumum tarihine bir yolculuk yapmak gerekmektedir. Zira mumun ilk kullanımının bilinmemesi bu ürünlerin temel özelliklerinin de göz ardı edilmesine neden olacağı çok açıktır.

Dolayısıyla ilk olarak mumun hangi tarihte ve nasıl bir işleve sahip olarak kullanıldığı dikkat çekmektedir.

İlk Mum Ne Zaman Yapıldı?

Edinilen tarihi bilgilere ve bulgulara göre ilk mumun günümüzden yaklaşık olarak 2000 yıl önce yapılmış olduğu düşünülmektedir. İnsanoğlunun milattan önceki çağlarına denk gelen bu dönemlerde ilk mumun nasıl üretildiğine dair birtakım rivayetler de bulunmaktadır.

Ancak söz konusu rivayetler arasında en çok dikkat çeken tanımlama da şudur: İlk mumun günümüzden yaklaşık 2000 yıl önce hayvansal yağlar ile pamuğun birleştirilmesi sonucu üretildiği bilinmektedir.

Fakat söz konusu mumların yani hayvansal yağların arasında sokulan pamuk ile bu biçimsel formatta üretilen mumların çok yüksek maliyetinin olduğu da göz önünde bulundurulması gereken bir gerçekti.

Çünkü o dönemlerde bu ürünlerin üretiminin maliyetine de dikkat edildiğinde ilk mumların çok pahalı ve lüks araçlar olarak görülmesi kaçınılmazdı.

İlk mumun ardından hayvansal yağ ve pamuk kombinasyonundan oluşturulan yapımlar yaklaşık 17. yüzyıla kadar nu şekilde devam etti. Fakat söz konusu tarihlerde Fransız bilim insanı Sieur Le Brez, bir kalıba döktüğü mumları yeniden işlevsel olarak değerlendirince üretimdeki maliyetler çok daha düşük tutarlara geriledi.

Böylelikle ekonomik bir ürün haline gelen mum, geniş kitleler tarafından da kullanılmasının ardından oldukça popüler hale geldi. Parafin olarak adlandırılan mumların ilk yapım tarihi ise 1850 olarak bilinmektedir.

Bu tarihte İskoç kimyager James Young, bu mumların atası olarak kabul edilmektedir.

Mum Fiyatları

Mum ürünleri genel olarak aksesuar şeklinde kullanılsa da kısmen de olsa aydınlatma işlevi dolayısıyla günümüzde kullanılan ve müşteriler tarafından talep edilen ürünler arasında yer almaktadır.

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında mumu üretmek düşük maliyetleri ve seri üretim makineleri doğrultusunda çok daha ekonomik ve kolay bir hale gelmiştir. Bunun sonucunda da mum fiyatları kabul edilebilir bir derecede uygun seviyelere kadar düşmüştür.

Ancak günümüzde müşterilerin beğenisine sunulan her ticari üründe olduğu gibi mumlarda da özellikler ve estetik görünüm bakımından mum fiyatlarında birtakım farklılıklardan bahsetmek mümkün hale gelmektedir.

En Uygun Fiyatlara En Kaliteli Mumlar

Gerek şamdanlık gerekse de diğer mumluklar ile müşterilerin beğenisine sunulan mumlar, internet üzerinden faaliyetlerini sürdüren firmamızın satış kategorileri arasında yer almaktadır. Geniş kitleler tarafından araştırılan mumlar, internet sitemiz üzerinden de kolaylıkla görüntülenebilmektedir.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken, internet sitemiz üzerinde yer alan tüm görseller, aynı ürünlerin gerçekteki halleriyle birebir benzerlik göstermektedir. Bu noktada firmamızın uygun fiyatlı ve yüksek kalite olarak satışa çıkardığı mum çeşitleri, internet sitemiz üzerinden 7 gün 24 saat görüntülenebilmektedir.

NOT= Mum resimleri için tutsucesitleri.com firmasına teşekkür ederiz. Binlerce farklı çeşitte mum satın almak için sektöründe uzman olan firmaya bu https://www.tutsucesitleri.com/mum link üzerinden ulaşabilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir