"Enter"a basıp içeriğe geçin

Örgü Bebek Yelekleri Ve Yapılışları, Örgü bebek yelekleri ve anlatımlı yelek modelleri

Birçok modelde Örgü Bebek Yelekleri Ve Yapılışları açıklamalı bir şekilde anlatılmaktadır. Açıklamalı anlatım sayesinde çocuklarınıza doğacak torunlarınıza ya da yakınlarınızın çocuklarına faklı modellerde bebek yeleği örebilirsiniz. Erkek bebek yelek modelleri ve kız bebek yelek modellerinde çok fazla çeşit bulunmaktadır. Siz beğendiğiniz modeli seçtikten sonra yapılışı için Örgü Bebek Yelekleri Ve Yapılışlarına bakarak açıklamalı anlatımına ulaşabilirsiniz.

Açıklamalı Bebek Örgü Modelleri Ve Yapılışları

Açıklamalı olarak çok kolay bir yelek tarifi vereceğim. Bu yelek 3 parça halinde örülüyor. İki parça yeleğin önü ve tek parça yeleğin arkası olarak öreceğiz. Şiş ile yapılan bu örgü modeli herkes rahatlıkla yapabilir. Yeleğimizin detaylı anlatımına geçelim.

  • Örneğin ön parçalarını ben 36 ilmek ile başladım ama isterseniz siz 40 ilmeğe kadar yapabilirsiniz.
  • İlmeklerimizi attıktan sonra haraşo örmeye başlıyoruz. 5 sıra haraşo örüyoruz ve burası yeleğimizin alt kısmında lastik görünümü oluşturuyor.
  • 5 sıra ördükten sonra 2 sıra düz 1 sıra haraşo şeklinde çizgili bir görünüm veriyoruz. Ancak ilmeklerin en sağından 7 ve en solundan 7 ilmeği yeleğin sonuna kadar haraşo örerek tamamlıyoruz.
  • 2 sıra düz 1 sıra haraşo yaparak toplam 7 tane haraşo sırası olana kadar tamamlıyoruz. 7 dilimli bir görünüm oluşuyor.
  • 7 dilimli görünüme ulaştıktan sonra yine yanlardan 7’şer haraşoya devam ediyoruz ama ortasını sadece düz örerek devam ediyoruz.
  • Koltuk altına gelene kadar yanlar haraşo ortası düz örmeye devam ediyoruz.
  • Koltuk altına geldiğimizde haraşoları keserek koltuk altını oluşturuyoruz. Koltuk altında da en başta yaptığımız gibi iki düz bir haraşo şeklinde bitene kadar tamamlıyoruz.
  • Yeleğin sağ ve sol yakalarını böyle tamamladıktan sonra arkası çok kolay.
  • Arkasını ben 62 ilmek ile başladım siz de kendinize göre ayarlayın.
  • Arkasının ilk 5 sırasını sadece haraşo örüyoruz. Sonra yanlardan 7’şer ilmek haraşo ördükten sonra 2 sıra düz 1 sıra ters olarak yeleğin sonuna kadar örüyoruz.

Bebek Yelek Modelleri 2018

Bebek yelek modelleri 2018 yılında birçok çeşit ile karşımıza çıkıyor. Kolay örülebilen ve aynı zamanda çok harika yelek modelleri arasında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Siz seçiminizi yaptıktan sonra detaylı anlatım ile örgünüze başlayabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir