"Enter"a basıp içeriğe geçin

Şal Modelleri Ve Yapılışı, Örgü şal modelleri ve anlatımlı şallar

Kadınların en çok kullandığı aksesuarlardan birisi de şaldır. Kadınlar boyunlarına doladıkları şallarla kıyafetlerini tamamlamayı seçerler ya da soğuk kış günlerinde şallarını omuzlarına alarak romantik bir görünüm yakalamaya çalışırlar. Kadınlar kıyafet alışverişine oldukça fazla para döküyorlar en azından kullanacakları şalları kendi elleriyle örerek daha uygun fiyata getirebilirler. Hem görsel açıdan gösterişli şallar hem de maddi açıdan sadece ip parasını vererek birbirinden güzel şallar yapabilirsiniz.

Günümüzde çok sayıda Şal Modelleri Ve Yapılışı hakkında bilgiler bulunmaktadır. Sizin yapmanız gereken bir şal modeli beğenmek. Beğendikten sonra anlatımlı bir şekilde bulunan şal modelini kolaylıkla çıkarabilirsiniz.

Şal yaşlılarımızın da çok sık kullandığı bir eşyadır. Yaşlılarımızın soğuk kış günlerinde şal kullandıklarını sık sık görüyoruz. Bu yüzden onları mutlu etmek için onlara şal örebiliriz. Böylece hem maddi hem de manevi bir hediye vermiş oluruz. El emeğinin değeri hiçbir zaman fabrikasyon ürünlerle kıyaslanamaz.

Basit Şal Modelleri Ve Yapılışı

Size her zaman kullanabileceğiniz Şal Modelleri Ve Yapılışı hakkında detaylı bir anlatım yapacağız. Bu şal modeli hem çok basit hem de gelin şalı olarak kullanabileceğiniz bir şal olacak. Şimdi yapılışına geçelim:

  • 8 zincir çekiyoruz ve birinci zincire batarak bir yuva oluşturuyoruz. Sonra ilmeği uzatıyoruz ve örüyorz.
  • Tekrar tığa ilmek alıp uzatıyoruz sonra örüyoruz. Bu işlemi 5 kez yaptıktan sınra iki zincir çekiyoruz. Ve sonra tekrar 5 li yaprak yapıyoruz.
  • 5 yaprak yaptıktan sına ilmeğimizi uzatıyoruz ve hemen uzattığımız ilmeğin dibine beşli bir fıstık yapıyoruz. Bu fıstıkların hepsini birlikte örüyoruz ve 8 zincir çekiyoruz.
  • 8 zincir çektikten sonra bir önceki çektiğimiz iki zincirin ortasına sık iğne ile batıyoruz.
  • Sonra tekrar 8 zincir çekiyoruz. Sonra 5 li bir fıstık yapıyoruz ve 5 zincir çekiyoruz.
  • Dönüp tığımızın ucuna ilmek alıp en baştaki gibi yaprak yapıyoruz. Bu şekilde devam ederek şalımızı oluşturuyoruz.

 

Çeyizlik Şal Modelleri Yapılışı

Çeyizlik şal modelleri ile çeyizinize harika görünün şallar hazırlayabilirsiniz. Çeyiziniz için beyaz gelin şalları mükemmel olacaktır. Şal modelleri ve yapılışı anlatımlı olarak bulunmaktadır. Açıklamalı anlatım yardımıyla muhteşem şallarınızı kolaylıkla örebilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir