"Enter"a basıp içeriğe geçin

Tığ İşi Atkı Modelleri Anlatımlı, TIĞ İŞİ BAYAN ATKI YAPIMI VE MODELLERİ

Tığ işi bayan atkı modelleri son zamanlarda oldukça yaygınlaşmaya başladı. Derya Baykal Tığ İşi Atkı Modelleri ile tüm hanımlarımı tığ işi atkı yapmaya başladı. Hanımlar kendilerine daha şık ve sıcak atkılar armaya başladılar ve yeni el işi atkı modelleri aramaya başladılar.

Tığ işi atkı modellerinin bazıları ince ipten yapılır ve çok şık atkı modelleri ortaya çıkar. Bazı atkı modelleri ise pamuklu ya da yünlü ip ile daha kalın örülerek gün içinde bitirilebilecek kadar kolay örülür. Kolay örülen bu atkıların bitme süresi el yatkınlığına göre değişir. Eğer eliniz yatkınsa 3-4 saatte bir atkıyı örebilirsiniz. Ancak eliniz yatkın değilse 5-6 saat sürebilir.

Tığ işi atkılar şiş ile örülenlere nazaran daha ince işçilik ile ortaya çıkmaktadır. Tığ ile yapılan atkı modelleri genellikle şal ya da fular olarak kullanılan örnekler ile de yapılabilmektedir. Aynı örneğin boyutuna göre atkı şal ya da fular yapabilirsiniz.  Nasıl yapıldığını öğrenmek için Tığ İşi Atkı Modelleri Anlatımlı bir şekilde yer almaktadır. Anlatımlı modeller ile çeşit çeşit atkı modelleri örebilirsiniz. El emeği göz nuru olan ördüğünüz atkıları yakınlarınız ile de paylaşabilirsiniz. Kısa süre içinde ördüğünüz atkıları yakınlarınızı hediye ederek onları sevindirebilirsiniz.

Kolay Atkı Modelleri Ve Yapılışları

Tığ ile örülen çok kolay atkı modelleri de bulunmaktadır. Bu kolay modellerin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız Tığ İşi Atkı Modelleri Anlatımlı olarak yer almaktadır. İstediğiniz modelin detaylı anlatımı sayesinde siz de atkıya başlayabilirsiniz. Tığ işi ile yapılan atkılar genellikle bayanlara yöneliktir. Bu modeller delikli fular havası taşıyan şık atkılardır. Yapımı da oldukça kolaydır.

Bayan Atkı Modelleri Ve Yapılışları

Bayanlar için kareli bir tığ işi atkı modeli anlatımlı paylaşacağız.

  • İlk olarak 23 zincir çekerek başlıyoruz.
  • Daha sonra bir kere ilmek alıp zincire batıyoruz sonra iki kerede çekiyoruz. Yani iki kerede çekmeli ikili trabzan yapıyoruz. Bütün sıra boyunca bu şekilde devam ediyoruz.
  • Sıraya geldiğimizde 2 zincir çekiyoruz. Sonra 2 tane normal trabzan yapıyoruz. Daha sonra önden trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar 2 normal trabzan 1 önden trabzan yaparak tamamlıyoruz.
  • Sıraya geldiğimizde önden trabzan yaptığımız yerlere normal trabzan, normal trabzan yaptığımız yerlere önden trabzan yapıyoruz. Atkının devamı da bu şekilde devam ediyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir