"Enter"a basıp içeriğe geçin

Tığ İşi Erkek Bebek Yelekleri Anlatımlı, Bebek Yelekleri ve Bebek Yelek Modelleri

Erkek bebeğiniz için bebek yeleği arayışına girdiyseniz tığ ile yapılan harika yelek modelleri bulunmaktadır. Tunus işi erkek bebekler için tığ ile yapılan bu yeleklerin nasıl örüldüğünü bilmiyorsanız Tığ İşi Erkek Bebek Yelekleri Anlatımlı olarak bulunmaktadır. Açıklayıcı anlatım sayesinde bebeklerinize onları sıcacık tutacak el emeği yelekler öreceksiniz.

Erkek Bebek Yelekleri Örgü Modelleri Açıklamalı

Erkek bebekler için günümüzde çok çeşitli yelek modelleri bulunmaktadır. Bu bebek yeleklerinin birçoğu da şiş ile örülmektedir. Şiş ile haraşo yapılarak örülen modellerde genellikle bir parça halinde yeleği örebilirsiniz. Bu yelek modellerinde sadece haraşo yaparak yeleğin arka kısmı ötülür daha sonra boyun için boşluk açılır ve yeleğin ön yakaları örülür. Daha sonra da yeleğin üzerine işleme dikilerek daha şirin bir görünüm kazandırılır.

Şiş ile yapılan birçok modelin yanında tığ ile örülen harika erkek bebek yelek modelleri de vardır. Bu modeller hanımlar arasında çok fazla bilinmemektedir ancak Tığ İşi Erkek Bebek Yelekleri Anlatımlı olarak bulunmaktadır. Bu anlatımlar sayesinde çevrenizdeki anneleri bebeğinizin yeleğine hayran bırakabilirsiniz. Herkesin örgü modelini nasıl yaptığınızı soracağı, tığ ile yapılan hem çok kolay hem de çok şirin erkek bebek yelek modellerini bebeğinize giydirebilirsiniz.

Tığ Işi Bebek Yeleği Anlatımlı

Tığ işi bebek yeleği için Tunus tığı gerekmektedir. Bu tığ, şiş gibi arkası uzun ve kapalı olmaktadır. Eğer bu tığı ve bebek ipinizi temin ettiyseniz bebek yeleğinin yapılışına geçelim.

  • Öncelikle bebeğinizin boyutuna göre zincir çekerek örgümüze başlıyoruz. Daha çekmiş olduğumuz zincirlere sık iğne yaparak ilmekleri şişimize geçiriyoruz.
  • Zincirin sonuna geldiğimizde ilmekleri örerek geri çıkarıyoruz.
  • Soranın sonuna kadar tüm ilmekleri çıkardığımızda artırma yaparak sık iğne yapıyoruz. Yani bir dolayıp bir normal örüyoruz.
  • Bu şekilde 4 sıra daha tamamladığımızda bebek yeleğinin lastiği oluşmuş olacak.
  • Daha sonra sadece Tunus tığı ile normal örmeye devam ediyoruz. Bir sıra normal ördükten sonra diğer sırayı birer birer çıkararak örmeye devam ediyoruz.
  • Örme işlemimiz bittiğinde yeleğin üzerine farklı renkteki ipler yardımı ile motifler çıkarıyoruz. Hangi motifi yapacağınız sizin kendi tercihinize kalmış.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir