"Enter"a basıp içeriğe geçin

Tığ İşi Fular Modelleri Ve Yapılışları, Tığ İşi Fular Örnekleri Yapılışı

Çok sayıda Tığ İşi Fular Modelleri Ve Yapılışları bulunmaktadır. Çok kolay ve şık fular modelleri ile kendinize harika aksesuarlar yapabilirsiniz. Çiçekli fular modellerinin yanında püsküllü fular modelleri bazen de eşarpların uçlarına yapılan işlemelerle harika fularlar ortaya çıkarabilirsiniz.  Tığ İşi Fular Modelleri Ve Yapılışları oldukça kolaydır. Kısa sürede örgüsünü bitirebileceğiniz çok sayıda fular çeşidi bulunmaktadır. Sizler için kolay bir yapımı bulunan çiçekli fular modelini anlatacağız.

Tığ Işi Bayan Fular Örnekleri

Tığ işi ile yapılan bayan fular örnekleri genellikle çok şık bir görünüm sağlar. Şiş ile yapılan fular örnekleri ise daha çok kış aylarına hitap eden fularlar ortaya çıkmaktadır. Şiş ile yapılan fularlar daha çok şal havası vermektedir. Ancak tığ ile yapılan şallar her zaman daha şık bir görünüm sağlamaktadır. Tığ ile yapılan şalları günlük hayatınızda kolaylıkla kullanabileceğiniz gibi iş yerinde ya da şık bir davette de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kolay Fular Yapımı

Tığ ile yapılan fular modellerinden hem çok şık hem de çok kolay bir fular modelleri anlatacağız.

  • Fular için güzel pamuklu bir ip kullanacağız.
  • 1 numara silikon saplı bir tığ kullanacağız.
  • Fularımızın yapımına 20 zincir çekerek başlıyoruz. Sonra geriye dönüp 6. Zincire batıyoruz ve sık iğne ile tutturuyoruz.
  • Tekrar 5 zincir çekiyoruz ve dönüp tığımızın ucuna iki kere ip dolayıp yuvamızın içinden 4 kerede çıkarıyoruz. Bu şekilde ilk yaprağımızı yapmış olduk
  • Aynı şekilde5 zincir çekip tığımıza iki kere dolayıp yuvanın içinden 4 kerede çıkarak ikinci yaprağımızı da yapıyoruz.
  • Yani 4 kerede çıkartılan trabzanlarla çiçeğimizi oluşturuyoruz. Sonra 5 zincirle sık iğne yaparak diğer çiçeğe geçiş yapmak için örüyoruz.

Bu kolay çiçekli fular modelimizi daha kalın ip ve daha büyük bir şekilde yaparsanız şal olarak da kullanabilirsiniz. İsterseniz dikdörtgen şeklinde ya da isterseniz üçgen olarak da örebilirsiniz. Çiçeklerin arasına zincirlerle 4 kutucuk bırakarak birleştirme yapıyoruz. Bu yüzden model hem üçgen hem de dikdörtgen yağmak için uygun oluyor.  El emeğinizle yaptığınız fuları güzel günlerde kullanın.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir