"Enter"a basıp içeriğe geçin

Tığ İşi Lif Modelleri Ve Yapılışı, Lif Modelleri ve Anlatımlı Lif Örnekleri Yapılışları

Tığ işi lif yapmayı öğrenmek istiyorsanız Tığ İşi Lif Modelleri Ve Yapılışına bakarak kolayca lif yapmayı öğrenebilirsiniz. Lif yapımı ev hanımlarımızın en kolay yaptığı el işlerinden birisidir. Birçok lif modeli ile kendinize en uygun lifi bulabilirsiniz. Torunlarınız ya da çocuklarınız için onlara renkli desenli ayıcıklı ya da balıklı lif modelleri ile banyo yapmayı eğlenceli hale getirebilirsiniz. Yumuşacık lif ipleri ile ördüğünüz liflere minik çocuklarınız bayılacak ve banyo yapmak onlar için çok eğlenceli hale geliyor.

Değişik Lif Örnekleri Ve Yapılışları

Sizlere değişik Tığ İşi Lif Modelleri Ve Yapılışı hakkında detaylı bilgi vereceğim. Pu puf, yumuşacık bir lif yapımını anlatacağım. Bu lif i.in iki renk ip gereklidir. bu ipler ince lif ipi olmalıdır. 3 buçuk numara tığ ile lifimizi öreceğiz. Şimdi yapılışını anlatalım.

  • İnce lif ipimizi 4 kat olacak şekilde ayarlayınız. Sonra zincir çekmeye başlayınız.
  • 26 zincir çektikten sonra dönüp ilk yuvamıza batarak sık iğne yapıyoruz. Birinde döndüğümüz için 25 tane sık iğne yapıyoruz.
  • Sonra geri dönüp sadece arka kanada batarak sık iğnemizi örüyoruz.
  • Sıranın sonuna geldiğinizde tığınızda iki ilmek varken diğer rengi alıyoruz ve ilk yuvayı atlayıp diğerine batarak örmeye devam ediyoruz. 25 sık iğne yaptıktan sonra bir zincir çekip geri dönüyoruz. Dönerken son zincire batıp tekrar alıyoruz. Yani lifimizin bir tarafından azaltma yaparken bir tarafından arttırma yapıyoruz.
  • İki sırada bir ip rengimizi değiştirerek bir taraftan azaltıp bir taraftan arttırmaya devam edeceğiz.
  • Lifimiz giderek paralel kenar görünümü almaya başlayacaktır. Paralelkenarımız bittiğinde köşelerinden birleştirerek dikiyoruz.
  • Daha sonra oluşan açıklığa büzdürme yapmamız gerekiyor. Büzdürmeyi iğneye ipi geçirerek etrafından sıkarak yapıyoruz.
  • İki tarafı da büzdürdükten sonra ortadaki deliği doldurarak dikebilirsiniz. Bu şekilde lifimizi tamamlamış olduk.

Lif Modelleri

Çok sayıda lif modelleri ve yapılışı bulunmaktadır. Siz de bebekleriniz için yumuşacık lif modelleri örerken kendiniz için daha sert kese etkisi veren lifler örebilirsiniz. Yumuşak lif örmek için yumuşacık ince lif iplerini kullanabilirsiniz. Hatta sadece yumuşak tüylü ipleri düz örerek de yumuşacık bir lif oluşturabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir